niedziela, 3 lutego 2013

Zabrze ( ok. 2000)

Godzinę siedziałem nad Google Maps szukając tego miejsca. Wydaje mi się, że to ulice Miarki i Powstańców w Zabrzu. U góry widać Dom Muzyki i Tańca. Ciekaw jestem, czy coś się tu zmieniło.


10 komentarzy:

 1. Mam wrażenie, że odbitka jest odbiciem lustrzanym rzeczywistości, być może stąd problemy z lokalizacją...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w zasadzie jestem pewien, chociażby dlatego, ze samochody jeżdżą na zdjęciu "po angielsku" (ciężarówka w dolnym lewym rogu), z placu teatralnego w teraźniejszą ulicę prof. Religi skręcają w prawo, a w rzeczywistości skręca się w lewo... itd.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. A co do zmian: na parkingu po lewej na dole teraz zbudowano śliczny dyskont, budynek na parkingu zwany "margaryną" już dawno nie istnieje...

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, to zdjęcie jest na pewno flipnięte! To rejon Karola Miarki i Powstańców Śląskich. Budynek na środku na dole to dawna dyrekcja Huty Zabrze, obecnie powstający Ratursz. Po jego lewej stronie mamy skrzyżowanie pl. Teatralnego z Powstańców Sląskich i Miarki. Skwerek obok z posągiem Karola Miarki został odnowiony pięć lat temu. Parking naprzeciw nie istnieje, postawiono tam ostatnio Aldi.
  A w dolnym prawym rogu wciąż istniejące targowisko.

  Pozdrawiam,
  shardac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie są flipnięte, wszystko jest ok. Ulice Miarki i Powstańców Śl. Z tyłu os. Barbary, a wcześniej "dziura" przy ul. Wolności, gdzie teraz stoi Galeria Centrum.

   Usuń
 4. Andrzeju, widzę wiele zmian. Najlepiej wyjaśnię na miejscu. Gdy poprawi się temperatura i pora roku, zapraszam do Zabrza, postaram się poprowadzić po ciekawych miejscach. Daj znać kiedy tylko będziesz miał chęć przyjechać.Pozdrawiam. Zbysze Natorski

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda, że zdjęcie było odwrócone, już jest dobrze, dziękuję za zwrócenie uwagi. Swoją drogą, skoro auto jedzie nie ta stroną to sam powinienem zauważyć:/ I dziękuję za spostrzeżenia.
  Zbyszku: drżyj bo na pewno skorzystam :)Dziękuję !

  OdpowiedzUsuń
 6. Andrzeju, ze Zbyszkiem to padniesz. On Cię przemieli na amen po całym Zabrzu. Zwiedzaliśmy kiedyś wieżę ciśnień przy Zamoyskiego, a Zbyszek choć najmniejszy, to najszybciej wlazł na górę. ;-)

  shardac

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzisiaj tam gdzie widnieje taki duzy parking po prawej i stary dom z czerwonej cegły znajduje sie wyjście kluczowj sztolni dziedzicznej a ta stara samotna kamienica juz nie istnieje. na jej miejscu jest teraz stacja benzynowa...

  OdpowiedzUsuń