sobota, 2 lutego 2013

Powstaje rondo (Witosa, Katowice, 1999 r.)

Osiedle Witosa w Katowicach - budowa ronda. Czy przypadkiem nie pierwszego?


9 komentarzy:

 1. Pierwszego, drugie powstanie później, na górze.

  OdpowiedzUsuń
 2. w tej budzie na kołach, jak mnie pamięć nie myli, był salon gier. albo gdzieś obok jeśli mnie pamięć myli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po lewej? To chyba nie. Buda ma dyszel i leżą obok niej jakieś krawężniki więc to raczej zaplecze socjale budowy.

   Usuń
  2. no to obok musiał stać, ale wydaje mi się że też w takiej budzie... chociaż może pamięć mnie zawodzi :) grałem tam jak wracałem od kuzyna do babci, czekając na autobus :)

   Usuń
 3. chciałbym podzielić się linkiem zdjęcia satelitarnego katowic przed powstaniem DTŚ,Altusa,sądu na Francuskiej, a także BRE bank w budowie oraz "stare "rondo : http://www.piotrowice.katowice.pl/centrum-katowic-z-lotu-ptakasatelity - jeżeli narusza to jakieś zasady,proszę usunąc,niemniej zamieszczam je jako niesamowicie ciekawe...p.s. Widać też fundamenty nigdy nie powstałych bloków na paderewie(sti tam teraz Lidl.Proponuje zabawe-kto znajdzie najwięcej różnic i zmian :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajne zdjęcie, również zachęcam to pozostawiania w komentarzach uwag o zmianach. BTW - widać stację benzynową przy Roździeńskiego obok rozjazdu na Sosnowiec/Mysłowice. Niedługo będzie tu. Znów napiszecie - ależ było zielono...

   Usuń
 4. Muszę pogratulować! Piękne zdjęcia, świetny blog. Szukałem właśnie takich zdjęć. :) Tylko jedno pytanie mam, w jaki sposób zrobione jest to zdjęcie? Wygląda jakby z dachu budynku, tylko nie kojarzę żeby tam był jakiś budynek... Chyba ze robione ze słupa wysokiego napięcia... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc nie pamiętam. Ale nie jest wykluczone, że była tam jakaś zwyżka (w sensie takiego pojazdu z wysięgnikiem). I dziękuję :)

   Usuń
 5. Druga poważna inwestycja na Oś. Witosa. Pierwsza to budowa nowej drogi do ul. Kochłowickiej mniej wiecej od wiaduktu drogowego nad torami linii piaskowej.
  Masz moze zdjęcia tego co było dalej - jak sie zjeżdżało do ul. Obroki (Rewolucjonistów)?

  OdpowiedzUsuń