poniedziałek, 9 czerwca 2014

Zanim powstała ul Grundmanna (Katowice, 2002 r.)

Zdjęcie powstało oczywiście przy okazji innej, niż pokazywanie ulicy której jeszcze nie było choć istniała już w planach. To montaż projektora 3D w Cinema City przy ul. Gliwickiej w Katowicach. Tak to wymyślili budując, że zostawili dziurę w ścianie i tą drogą dostarczone zostało całkiem - jak widać  - spore urządzenie.
Ale przy tej okazji możemy zerknąć nieco głębiej. Tuż za torami a przed szarym budynkiem obecnie jest ul. Grundmanna, czyli łącznik DTŚ i Gliwickiej a dalej - do centrum miasta. 

4 komentarze:

 1. Dzięki za to zdjęcie:) . Brakowało mi tego kawałka w pamięci,krzyżówka kolejki o tramwajki z 1 torem. Ileż ja tam razy przejeżdżałem i czekałem na mijankę. Nie ma Pan jeszcze jednego ujęcia,tak bardziej w głąb bloków i w ww krzyżówkę? (pomyśleć że to dopiero i już 12 lat...)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele razy już odpowiadałem na podobne pytania, że nie mam a potem... Coś się znajdowało. Ńie mogę obiecać, że będzie. Ale kto wie:)

   Usuń
  2. no to czekam na wykopaliska :) p.s.: ciekawe co się stało z mieszkańcami tych bloków /familoków(?)i czemu je wszystkie wyburzono,czyżby były aż w tak złym stanie a Katowice posiadało aż taki zapas komunalek...?

   Usuń
  3. Z komunalkach zwykle jest pewien problem. Nie wiem jak dokładnie w Katowicach sprawa wyglAda ale trochę wiem o innych miastach. Przydziela sie takie mieszkańie wyremontowane zazwyczaj a po roku - dwóch jest zrujnowane. PotrafiA znikać klamki, krany i wszystko! co się da sprzedać. I nie twierdzę, że tak jest wszędzie i zawsze ... Ale skoro tak bywa to humanitaryzm humanitaryzmem a interes nakazuje pozbywać się takich mieszkań...

   Usuń