jeszcze raz na zakupy (Katowice, początek lat 90)


Jeszcze jedna wycieczka zakupowa w nastałym dobrobycie. Najpierw początek lat 90 w Roździeniu powstaje centrum handlowe. Dziś dziwnie to brzmi skoro centra handlowe to 3 Stawy, SCC czy M1. Jeszcze dziwniej wyglądało:


Jeśli ktoś oczekiwał luksusu w Roździeniu czekało na niego stoisko Pewexu :
Odziani mogliśmy pomyśleć o jedzeniu. To czas, gdy wszyscy chcieli kupować w hurtowniach, gdzie miało być. Jeśli ktoś nie mógł wyrobić sobie karty MC&C  kupował w minihurtoniach. To pierwowzory dzisiejszych dyskontów:
 Pora na spanie. W tym wypadku luksusowe :
A na koniec czas na kulturę. W 1993 przy Korfantego otarta została samoobsługowa księgarnia.

3 komentarze:

  1. Jak zwał tak zwał, ale Nowosam powstał dużo wcześniej niż w latach 90. Mój ojciec go budował, a ja jako dzieciak go tam odwiedzałem. Więc jak tak patrzę w metrykę, to spokojnie z dekadę można dodać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Kiedyś takie domy towarowe również były oblegane przez osoby szukające czegoś do kupienia :) Dziś oczywiście w to miejsce powstają centra handlowe które poniekąd kontynuują tą tradycję. Ja bardzo sobie cenię bywanie w parku handlowym http://www.parkhandlowymarywilska44.pl/ w którym moim zdaniem jest wiele sklepów w których każdy z nas coś znajdzie dla siebie. Zresztą samo umiejscowienie parku handlowego jest dl anie bardzo dużym atutem.

    OdpowiedzUsuń