jeszcze raz na zakupy (Katowice, początek lat 90)


Jeszcze jedna wycieczka zakupowa w nastałym dobrobycie. Najpierw początek lat 90 w Roździeniu powstaje centrum handlowe. Dziś dziwnie to brzmi skoro centra handlowe to 3 Stawy, SCC czy M1. Jeszcze dziwniej wyglądało:


Jeśli ktoś oczekiwał luksusu w Roździeniu czekało na niego stoisko Pewexu :
Odziani mogliśmy pomyśleć o jedzeniu. To czas, gdy wszyscy chcieli kupować w hurtowniach, gdzie miało być. Jeśli ktoś nie mógł wyrobić sobie karty MC&C  kupował w minihurtoniach. To pierwowzory dzisiejszych dyskontów:
 Pora na spanie. W tym wypadku luksusowe :
A na koniec czas na kulturę. W 1993 przy Korfantego otarta została samoobsługowa księgarnia.

4 komentarze:

 1. Jak zwał tak zwał, ale Nowosam powstał dużo wcześniej niż w latach 90. Mój ojciec go budował, a ja jako dzieciak go tam odwiedzałem. Więc jak tak patrzę w metrykę, to spokojnie z dekadę można dodać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś takie domy towarowe również były oblegane przez osoby szukające czegoś do kupienia :) Dziś oczywiście w to miejsce powstają centra handlowe które poniekąd kontynuują tą tradycję. Ja bardzo sobie cenię bywanie w parku handlowym http://www.parkhandlowymarywilska44.pl/ w którym moim zdaniem jest wiele sklepów w których każdy z nas coś znajdzie dla siebie. Zresztą samo umiejscowienie parku handlowego jest dl anie bardzo dużym atutem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Udając się na zakupy do wielkich centrów handlowych można na wejściu zauważyć wycieraczki systemowe https://www.alumatex.pl/ które znalazły się tam nie przez przypadek. W końcu należy w odpowiedni sposób zadbać o to aby we wnętrzach było czysto.

  OdpowiedzUsuń