wtorek, 25 lutego 2014

Skatepark 12 lat temu (Katowice, 2002 r.)

Znacie skatepark pod pomnikiem Czynu Górniczego przy Trzech Stawach w Katowicach? Od czasu wyremontowania nawierzchni przy pomniku to miejsce było ulubione przez młodych ludzi, jeżdżących na tych wszystkich dziwnych wynalazkach jak deski i  rolki. Wcześnie przeszkody budowali sobie sami z materiałów powszechnie dostępnych. Miłośnicy tego sportu doprowadzili też ostatecznie do budowy profesjonalnego skateparku.


5 komentarzy:

 1. tyle lat mieszkam na paderewie ale pamiętam tylko 1 uroczystość górniczą która odbyła się przy tym pomniku. Znacznie częściej od" odbywania się czegoś" na tym pomniku pamiętam " odbijanie czegoś" ...czyli wina lub czegoś mocniejszego za pomnikiem... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie udało mi się znaleźć nawet jakiejś historii tego pomnika. Skąd, kto i dlaczego go? No ale fakt, szybko szukałem.

   Usuń
  2. pomnik wybudowano w 1986 ale ze względu na permanentne i uporczywe malowanie przez haharów napisów bardziej lub mniej politycznych pomnik pozostał bezużyteczny. Była chyba tylko 1 barbórka obchodzona ale wtedy było wielkie mycie pomnika z ww napisów i go potem milicja pilnowała.Za tydzień był jeszcze bardziej kolorowy. Niemniej napis: "znajdzie się pała na dupę generała" malowałem z pewną dozą nieśmiałości a nawet strachu ... :)

   Usuń
  3. Dziękuję za komentarz :)

   Usuń
 2. Jakieś nowe zdjęcie ?? Już 12 marca!! :)

  OdpowiedzUsuń