piątek, 14 czerwca 2013

Park miejski (Siemianowice Śląskie, 1999 r.)

Rok 1999, amfiteatr w parku miejskim w Siemianowicach Śląskich. Ciekawe, jak teraz wygląda. (Było, że park Pszczelnik ale dwie osoby zwróciły uwagę, że to jednak miejski park.)


7 komentarzy:

 1. to nie jest park pszczelnik, tylko park miejski!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm... Mam trzy zdjęcia, poza tym amfiteatrem także budynek i on jest jednoznacznie w Pszczelniku. Fakt, że w śródmieściu także jest park, był tam amfiteatr chyba. Czy ktoś jeszcze może potwierdzić, że na zdjęciu jest park miejski a nie Pszczelnik?

   Usuń
 2. Amfiteatr znajduje się w Parku Miejskim
  w centrum Siemianowic Śląskich
  I dużo się nie zmieniło

  OdpowiedzUsuń
 3. Irytują mnie te dopytywania, wątpliwości i zagubienie. Autor ma bajzel w archiwum i brak pojęcia co fotografował.

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest w parku miejskim w Siemianowic, nie na Pszczelniku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, tak, to Park Miejski :D Amfiteatr niestety wygląda wciąż podobnie; nie doczekał się - i chyba jeszcze długo nie doczeka - modernizacji. Przeprowadzane są jedynie dorazne prace konserwatorskie. Na szczęście dalej funkcjonuje jako miejsce organizowania imprez w sezonie letnim.
  RM

  OdpowiedzUsuń
 6. Park Miejski to obecnie bardzo zaniedbana przestrzeń. Sam amfiteatr zaczyna przywdziewać "szaty" ruiny nie mówiąc o otoczeniu, które porośnięte jest wysokim zielskiem. Po prostu wstyd. Siemianowice wystawiło tablice wskazujące na zabudowania pałacowe wokół parku. Na stronie miasta też się wielce chlubi pałacem, który tak naprawdę w zastraszającym tempie staje się ruiną i to za sprawą UM Siemianowice Śl. Tak więc, wszystko to co kiedyś było chlubą miasta zamienia się w nicość...

  OdpowiedzUsuń