sobota, 16 lutego 2013

Gen. Jankego (Katowice, 1992 r.)

Tak w 1992 r. wyglądała ulica generała Jankego w Katowicach. To nie jest korek tylko zamknięty przejazd kolejowy, istniejący do dziś. Ulica się jednak zmieniła mimo to nawet, że widoczne na zdjęciach budynki chyba wciąż stoją.8 komentarzy:

 1. Wszystkie budynki ze zdjęć nadal stoją, a na współczesnym ujęciu nawet kilka by przybyło. Za to powycinano część drzew, przede wszystkim dorodne kasztanowce z pierwszego zdjęcia. Widoczny na drugim zdjęciu po prawej, zielony skwer został przerzedzony w połowie lat 90. i wkomponowano w niego rząd obskurnych budek handlowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Była ul. Obrońców Stalingradu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadza sie obrzydliwe budy teraz tam stoją...

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Andrzeju, czy da Pan radę odczytać z oryginalnego skanu numer rejestracyjny czerwonego malucha z drugiego zdjęcia? Coś mi się wydaje, że mogłem wtedy siedzieć w środku ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KTH 3441. W aucie chyba 4 osoby siedzą. Ten?:)

   Usuń
  2. Blisko było, ale niestety to nie ten. Pasuje model, kolor, litery i jedna cyfra rejestracji ;-)
   A przy okazji chciałbym pogratulować świetnego pomysłu na bloga. Odwiedzam regularnie :-)

   Usuń
 5. Kwiat ówczesnej motoryzacji: Nysa, 125P, 126P, Autosan... kawał histori. Co do ulicy to oczywiście dorobiona ścieżka rowerowa po prawej stronie

  OdpowiedzUsuń
 6. Śmiesznie nap[isane "to nie korek tylko zamkniety przejazd". Korek to korek, nieważna jest jego przyczyna, Panie Autorze.

  OdpowiedzUsuń