niedziela, 27 stycznia 2013

Przemysłowy Chorzów na zapomnianym negatywie (połowa lat 90)

A albumie z negatywami z połowy lat 90 znalazłem fragment z trzema klatkami. Ten kawałek został umieszczony przypadkowo, bo nie pasuje ani do poprzednich ani do następnych. Nie wiem gdzie te zdjęcia zostały zrobione, pomóżcie, jeśli rozpoznajecie to miejsce (a może miejsca? ale zdjęcia były tuz obok siebie).
PS. Miejsca zostały rozpoznane! Są w komentarzu i na FB ale aby ułatwić, przepisuję:

Elektrociepłownia Chorzów

Azoty i KWK Barbara


Chorzów Stary z szybem Prezydent. 

7 komentarzy:

 1. 1.chorzów stary, widok na elektrownie. zdjecie robione z oklic bytomia łagiwnik. bloki widoczne, to bloki przy ulicy katowickiej. za blokami elektrowinia chorzow, ze starymi jeszcze chlodniami.
  2. azoty chorzow stary i po prawej kopalnia barbara chorzow, zdjecie robione rowniez z okolic bytomia lagiewnik.
  3.chorzów stary kosciol Marii magdaleny, za nim wieza wyciagowa kwk prezydent. zdjecie robione z okolic siemianowic albo hotelu uniwersytetu na OPT

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Już poprawiam tytuł. Stawiałem, że to Bytom:)

   Usuń
  2. Na zdjęciu nr 3 to raczej kościół św. Barbary na ul. 3-Maja, przed nim widoczny gmach LO im. Ligonia. I stawiam, że zdjęcie zrobione z okolic Pnioków (wysokie bloki na Opolskiej)

   Pozdrawiam, Marek K.

   Usuń
 2. jak ja bym chciał znów jechać pociągiem osobowym regio spółki PR z Lublińca do Katowic i patrzeć przez okno za takimi widokami...

  OdpowiedzUsuń
 3. Może się mylę, ale wg mnie zdjęcie nr 3 to Kościół św. Barbary, a nieco wcześniej ul. Karola Miarki w Chorzowie Drugim.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może się mylę, ale wg mnie zdjęcie nr 3 to Kościół św. Barbary, a nieco wcześniej ul. Karola Miarki w Chorzowie Drugim.

  OdpowiedzUsuń