środa, 30 stycznia 2013

Śródmieście z kopalnią w tle (Katowice, połowa lat 90)

To śródmieście Katowic, po prawej widać fragment dachu Teatru Śląskiego, dalej budynek Wydziału Fizyki, bloki przy Uniwersyteckiej i KWK Katowice. Przez dłuższą chwilę zastanawiałem się, skąd to zdjęcie zrobiłem. Wychodzi na to, że z dachu Zenita.


6 komentarzy:

 1. Cudnie! Maszyna parowa szybu Bartosz daje czadu! Ta maszyna pracowała nieprzerwanie samego końca - do 97 roku.
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 2. teraz to możemy tylko podziwiać tętniące życiem Katowice na fotkach. Ostatnio przeczytałem zatrważający artykuł o wyludniajacym się śląsku,w tym także katowicach.Przebijamy nawet byłe kieleckie i opolskie.Sam też to odczuwam jako drobny handlowiec,jest dużo mniej ludzi (ich fizycznie już nie ma,wyprowadzili się do centralnej polski, nad morze,poza granice PL.)Nasi włodarze nie mają pojęcia jak to zastopować.Nie wiem jak Wy ale ja mam okropne uczucie jak się idzie w weekend po centrum,jest "straszno" i "nie śmieszno" pusto.A jak powinno wyglądać centrum w weekend mozna zobaczyć choćby w krakowie. No nic,alleluja i do przodu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z przedmówcą, coraz mniej ludzi w Katowicach - szczególnie w weekend. Wydaje mi się, że to może się trochę zmienić w najbliższym czasie. Katowice zaczęły dużo robić - także dużo w Kulturze.

  Wydaje mi się, że Śląsk ma wciąż za mało pieniędzy na inwestycje - mimo, że jesteśmy regionem, który bardzo dużo wnosi do PKB. Niestety te pieniądze nie są dla nas...

  Czy to czasem nie zdjęcie ze Skarbka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że ze Skarbka byłaby nieco inna perspektywa. Musiałoby być chyba widoczne Muzeum Śląskie

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 4. zdjęcie bedzie sprzed 96 roku. Bloki na uniwersyteckiej jeszcze nieocieplone

  OdpowiedzUsuń