poniedziałek, 21 stycznia 2013

Dwa światy (początek lat 90)

Wiem tylko tyle, że sklep nazywał się Smok i oferował wszystko: artykuły spożywcze, odzież i kosmetyki oraz art. chemiczne. Był chyba w Katowicach. Ciekawe jest jednak porównanie tego,co wewnątrz i tego, co widać za oknem. Alex pisał o wybranych zdjęciach z bloga - trudne początki kapitalizmu.  Dodam - taka fasadowość często.


13 komentarzy:

 1. Gratuluje strony!
  Przy okazji posta. W ktorym miejscu w katowicach byl Pewex? Bylem tam jako dziecko i nie moge tego znalezc. Pamietam tylko ze obok bylo jakies przejscie podziemne lub wyjscie z dworca pkp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Zapewne chodzi o Pewex przy ul. Uniwersyteckiej (ten płaski sklep przed Altusem). Pobliskie przejście podziemne to pasaż pod Rondem.

   Usuń
  2. Dziekuje :-)

   Usuń
  3. Pewex byl tam gdzie dzisiaj jest Biedronka kolo Altusa.

   Usuń
  4. Czy przypadkiem nie bylo malego Pewexu z elektronika na ulicy Marii Konopnickiej niedaleko dworca PKP?

   Usuń

  5. Byly Pewex w Katowicach znajdowal sie na ul Uniwersyteckiej za hotelem Katowice.
   Elektroniczny byl przy ul, Marii Konopnickiej.
   Wiem bo pracowalam tam kiedys 14 lat (na Uniwersyteckiej)

   Usuń
  6. Zapomnieliście o Pewexie na 27Stycznia/dzisiejsza Wojewódzka/! Niewielki,art spożywcze,alkohol i papierosy. I kolejki za kawą i cinkciarze w bramie xD

   Usuń
  7. Zapomnieliście o Pewexie na 27Stycznia/dzisiejsza Wojewódzka/! Niewielki,art spożywcze,alkohol i papierosy. I kolejki za kawą i cinkciarze w bramie xD

   Usuń
 2. Strona jest cudowna. Ja mam troche egoistyczne życzenie: mianowicie o stare zdjęcia skrzyżowania ulic Mikołowskiej i Strzeleckiej (albo samej Strzeleckiej). Straszny sentyment mam do tego miejsca :)
  A jeśli chodzi o Pewex w pobliżu przejścia podziemnego albo wyścia z dworca PKP to przy tak nieprecyzyjnym określeniu, to bliżej dworca był Pewex JVC przy 3 maja:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Ze skrzyżowanie Mikołowskiej i Strzeleckiej może być kłopot. Ale kawałek Mikołowskiej widać dziś :)

   Usuń
 3. Ile Ty masz tych zdjęć! Nie przestajesz mnie zaskakiwać. Wrzucaj, wrzucaj cały czas :)

  OdpowiedzUsuń