sobota, 8 grudnia 2012

Giszowiec (Katowice, 2001)

Ciekaw jestem, czy na Giszowcu zmieniło się coś w ciągu  tych 12 lat. Napiszcie, proszę.

7 komentarzy:

 1. Zmieniło się sporo! Przede wszystkim jest bardziej kolorowo ;). Wszystkie bloki na pierwszym planie (Miła, Gościnna) zostały docieplone i pomalowane w pastelowe kolory. Ukończono budowę widocznej pośrodku zdjęcia Szkoły Podstawowej nr 51. Dachy słabo widocznych tutaj zabytkowych domków nie są już tak ciemne, większość z nich pokryła się czerwoną dachówką. W miejscu widocznym w prawym dolnym rogu zdjęcia wybudowano stację benzynową (obecnie BP). W rejonie ulicy Pod Kasztanami wybudowano nowe osiedle TBS. Ogrodzono i zrewitalizowano giszowiecki park, remontu doczekały się też gospoda (dziś Miejski Dom Kultury) i Izba Śląska. Poza tym przybyło kilka nowych domów, m. in. przy ul. Pod Kasztanami oraz Przyjaznej.

  Pozdrawiam i dziękuję za zdjęcie,
  Paweł Grzywocz / giszowiec.info

  OdpowiedzUsuń
 2. Domki i kolejne zdjęcia jeszcze będą! Dziękuję za obszerny komentarz. Nie miałem pojęcia, że to tu jest teraz stacja BP :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W takim razie z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Boisko na Miłej zmienili w parking zgodnie z nowym trendem miasta Katowice - wyburza się znany budynek, wysypuje żużla i voilà :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bwoy, stoją 2 Biedronki (Mysłowicka 39 i Rynek), Carrefour (Wojciecha), Lidl i Lukoil (między Kolistą, a holtplatzem Staszica). Na skrzyżowaniu Mysłowickiej i Szopienickiej wycięto drzewo, które stało tam od zawsze i w ogóle nieco przebudowano Mysłowicką między skrzyżowaniami. Zaraz za tym najwyższym blokiem na Miłej, postawiono ni przypiął, ni przyłatał dom, do którego mieszkańcy bloku mogą zaglądać z balkonu bez lornetki. ;) Na Kolistej wyburzono budynek stołówki, są tam teraz dwa budynki mieszkalne. No i główny lokator Rynku - buk Anton - doczekał się tablicy z imieniem. :) Jeśli Pan tak uprzejmy, to wartałoby dać więcej giszowieckich fotek. Elien.

  OdpowiedzUsuń
 6. jezeli to jest 2001 rok, to szkola nr 51 juz byla skonczona. stacja tez juz byla, z tym ze nazywala sie 'aral'
  obok tych 3 'budek' na pierwszym planie stoi teraz kolejna, w ktorej jest apteka, a z czesci parkingu jest plac manewrowy.
  za blokiem przy ul goscinnej, a na przeciwko szkoly, wybudowano dwa domy

  zniknelo takze boisko do siatkowki/koszykowki z ulicy milej (przy 4 pietrowcach)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Tam gdzie stoi 3 kolorowa buda czarny żółty biały po środku na samym dole, dobudowano do tej budy aptekę pod nazwą "Apteka na miłej", ta buda że tak to nazwę ma 3 sklepy. Za "dziewioną" tym najwyższym, i najdłuższym bloku wybudowano sklep "żabka", na miejscu boiska koło dziewiony mieszkańcy urządzili sobie parking.

  OdpowiedzUsuń