poniedziałek, 15 października 2012

Os. Paderewskiego i pomnik Żołnierza Polskiego (1992)Pomnik Żołnierza Polskiego i plac defilad na osiedlu Paderewskiego w Katowicach. Gdy nie było pomników Korfantego i Piłsudskiego to tu odbywały się uroczystości, salwy i tu składano kwiaty. Teraz pomnik nadal góruje na sztucznym wzgórzu ale w okolicy jakby spokojniej, zwłaszcza w święta państwowe. A na drugim zdjęciu można podejrzeć budowę Biblioteki Śląskiej.

4 komentarze:

 1. Witam,zaraz po robocie hyc do kompa i SĄ ! WIELKIE DZIĘKI! i oczywiście jeszcze jedna prośba -a ta część paderewy z widokiem na kompleks handlowy 5a-Rezonans,widok z jakiegoś balkonu na teren obecnego Praktikera i reala(oczywiście kiedy go jeszcze nie było :)-czyli na ... las(lub z lotu ptaka).Dodatkowo na budynek bodajże PAN-u(tego który teraz niszczeje koło belga),fontan na paderewie(m.in koło rezonansu),mostka widokowego rejon terażniejszego targu.(na tym moście widokowo-schodowym to mi bardzo zależy.)takie drewniany był... :)jeszcze raz dzięki za te i ogólnie za wszystkie inne.Taka podróż w czasie...
  ZAPOMNIAŁ BYM-a Mariacka przed tą komiczną przebudową w pustynie.i jeszcze raz DZiEKUJE.
  Radek

  OdpowiedzUsuń
 2. oj,widze że" nie wszedł " mój poprzedni komentarz z wczoraj więc jeszcze raz bardzo dziękuję za zdjęcia paderewy.Liczę na więcej gdyby przypadkiem się trafiły ...:) Czy mógłbym prosić jeszcze o zdjęcia Mariackiej z przed przebudowy.
  pozdrawiam.
  Radek

  OdpowiedzUsuń
 3. Mariacka przed przebudową nie była jakoś szczególnie urokliwa i nie jestem przekonany, czy trafiła przed obiektyw. Ale kto wie... Proszę śledzić bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 4. oj nie zgadzam się że Mariacka była nieurokliwa,to była taka nasza mała Praga warszawska która miała potencjał,teraz mamy piwiarnie z placem do żebrania...
  pozdrawiam
  Radek

  OdpowiedzUsuń