niedziela, 2 czerwca 2013

Prezydent zaprasza na Industriadę

Gdy kopalnia nazywała się Król szyb nosił miano Wielkiego Jacka a gdy kopalnia została przemianowana na Prezydent Mościcki, szyb stał się Prezydentem. Chorzowska wieża wyciągowa jest rzadkością, bo ma konstrukcje żelbetową. Powstała w 1931 r. i do dziś góruje nad okolicą Chorzowa Starego.
I już za kilka dni - w sobotę, 8 czerwca - przy okazji Industriady będzie można przyjrzeć się jej z bliska a wieczorem zobaczyć, jak jej zarys z mroku wydobywa podświetlenie. Oczywiście przy Prezydencie odbędzie się wiele innych imprez, szczegóły tu: klik 
A tu zdjęcie sprzed lat. Właściwie nie wiadomo sprzed ilu, przypadkowo się znalazło pośród innych negatywów. Prawdopodobnie to początek lat 90. I tu podziękowania jeszcze: to, że na zdjęciu jest Chorzów i Prezydent rozpoznali użytkownicy bloga. Dziękuję!


2 komentarze:

  1. ale zagwozdka z tym widokiem, jak zawsze długie tele prawdę pokazuję i perspektywa wydaje się być nienaturalnie rozszerzona im dalej, tym bardziej. Te bloki u dołu z lewej i ulica z familokami to Karola Miarki w Chorzowie, kościół św Barbary przy 3 Maja, za nim niskie kominy resztek huty po stronie miasta (rynku) i widać też kopułę planetarium. Super! :)

    OdpowiedzUsuń