poniedziałek, 27 maja 2013

Nikiszowiec - na Industriadę 2013 (Katowice, 1992 r.)

Nikiszowiec - dziś należałoby nazwać to miejsce hotelem robotniczym tyle, że kiedyś inne chyba było pojęcie zarówno hotelu jak i robotnika - powstał na początku XX wieku. Mając już ponad 100 lat opiera się 20 letnim zmianom. Czy aby na pewno?
Spójrzcie na zdjęcia poniżej i koniecznie wybierzcie się na Nikisz. Najlepiej w dniu Industriady, czyli 8 czerwca. Co będzie można zobaczyć i kogo spotkać - sprawdźcie w programie na oficjalnej stronie Industriady: klik. W takich dniach zazwyczaj ciche osiedle nabiera specyficznej atmosfery,  w żadnej innej dzielnicy Katowic takiej  nie doświadczycie.
A gdy już będziecie na miejscu spójrzcie proszę na te miejsca z podobnej do zdjęć perspektywy i sami odpowiedzcie na pytanie - czy Nikisz sprzed 20 lat jest taki sam?


A już dziś zaczynamy błyskawiczny konkurs: do środy do północy czekam na Wasze zdjęcia Nikiszowca. Zasady są proste: jedna osoba wysłać może jedno zdjęcie, rozdzielczość co najmniej 3 MP (pierwotnie było 5MP ale zmieniłem na wniosek JT) , tylko jpg, wyłącznie zrobione przez siebie. Jeśli zdjęć będzie więcej niż 20 sam wybiorę finałową dwudziestkę. Z tej liczby Wy w drodze ankiety na blogu wybierzecie 3. Autorzy tych trzech zdjęć otrzymają pakieciki od Urzędu Miasta Katowice - zegarek i folder. Może być płacz i zgrzytanie zębami ale nie będzie odwołań i protestów:) Za to ja mogę się uprzeć i przyznać nagrodę pozaregulaminową.
Przysyłajcie zdjęcia na adres: pastsilesia@tlen.pl z tytułem: Konkurs. W treści maila proszę podać swoje (czyli autora zdjęcia) imię i nazwisko, nazwiska zwycięzców nagród zostaną ogłoszone na blogu. Osoby niepełnoletnie powinny mieć zgodę rodziców na udział w konkursie. Przysłanie zdjęcia oznacza zgodę na powyższe warunki.
Zdjęcia do oceny pojawią się na blogu  w czwartek, 30 maja a rozstrzygnięcie - w niedzielę, 2 czerwca.

2 komentarze:

  1. a podatek od nagród UM K-ce też pokrywa (ze względu na szaloną wartość nie wiem czy wszystkich będzie stać) :)

    OdpowiedzUsuń
  2. pamientam nikisz z tamtych lat

    OdpowiedzUsuń