środa, 3 kwietnia 2013

Drogówka (Roździeńskiego, Katowice, początek lat 2000)

To ulica Roździeńskiego w Katowicach, okolice rozjazdu na Sosnowiec,  Mysłowice i Bielsko (wyjazd ze stacji benzynowej).  Ciekawostką może być fakt, że wtedy drogowskazy kierowały kierowców jadących do Krakowa w lewo. Dziś - na A4 - w prawo.15 komentarzy:

 1. fajowy smerfowóz :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Na Kraków obecnie również prosto i co ciekawe z tablicy zniknął Olkusz - układ z zarządcą A4?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. z tymi układami to masz rację. Paranoja jakaś. Jadąc z krakowa do katowic przez Olkusz jedzie się na Bytom. Za to ktoś powinien iść do więzienia. Ale umowa ze Stalexportem który dostał Państwowe (czyli nasze) pieniądze jest tajna(?). Polska.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten "początek lat 2000" nie bardzo mi pasuje patrząc na model Poloneza ukazany na zdjęciu. Obstawiam lata 93-95 aczkolwiek mógł się trafic w owym czasie jeszcze taki rodzynek-zabytek ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. tez mi sie wydaje ze to starsze zdjecie. w 2000 roku byly w policji jeszcze polonezy, ale modele caro...

  OdpowiedzUsuń
 7. A gdzie drugi smerf ? pstryka zdjęcie ? Andrzej to TY :> ?
  Hmmm ale zobaczcie na "koguta" w latach 93-95 raczej takich jeszcze nie było.
  Lublin może jakiś ekspert się wypowie czy to I czy II

  OdpowiedzUsuń
 8. Lublin to chyba jedynka bo ma pomarańczowe kierunkowskazy. Ogólnie z samochodów to wygląda na lata 90' (Polonez, Fiat 125p na prawo) tylko te czarne auto za zieloną latarnią mi nie pasuje. Z daleka wygląda na seicento, a te produkowali od bodajże 1998 r. Chyba, że to jednak cinquecento... Sam już nie wiem :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wg mnie jest to Cinquecento. Rzeczywiście mylący jest ten "kogut" na niebieskiej strzale i ciężko powiedzieć, kiedy zrobiono fotę.

  OdpowiedzUsuń
 10. To auto po prawej to na pewno CC. Ale w połowie lat 90 koguty były jeszcze w kształcie słoików. Więc może to być koniec lat 90 lub troszkę później.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem na 99% pewny że ten transit ma już białą rejestracje czerwone auto również :)

  OdpowiedzUsuń
 12. to początek lat 90-tych a ten dziwny kogut to było po prostu jedeno z niewielu aut w naszej policji które były przeznaczone do prowadzenia konwojów (czerwony kogut) reszta miała na dachu musztardówy). To auto normalnie stało w KmP K-ce.Dodatkowo lublin ma warszawską rejestracje w całości z cyframi (bez literki na końcu) a takie skończyły się już koło 93 roku

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak by to był początek lat 90 to CPN jeszcze by był a widać że go już tam nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przecież jest po prawej stronie zdjęcia. Podejrzewam że to zdjęcie zostało wykonane w ten sam dzień co to :"wtorek, 5 marca 2013
   Roździeńskiego, CPN (Katowice, połowa lat 90) " -ta sama pogoda,ten sam teren i tam raczej nikt na spacerki codziennie nie łaził,ot zdjęcia wykonane przy okazji...

   Usuń
 14. droga z mysłowic- bagienna włącza się w chorzowską. cpn jest do dziś ORLEN Chorzowska. zdjęcie z połowy lat 90 okolice 93-95 bo przejściówki wycofano ze służby a w 98 roku jeździły juz karo w ostatniej budzie.

  OdpowiedzUsuń