czwartek, 8 listopada 2012

Zakupy RTV (Katowice, ok. 1990)

Sklep Silesian Building Corp. w Katowicach. Właściwie i wcześniej można było w pewnym stopniu wybierać spośród kilku modeli TV i magnetowidów, jednak chyba dopiero wraz z siecią tych sklepów wybór stawał się naprawdę duży. Pojawiło się co najmniej kilka marek, wiele rozmiarów, salony (jak ten) w najlepszych miejscach Katowic i innych miast. Kilka lat później prokuratura rozpoczęła pościg za właścicielem sieci za wyłudzenie potężnych pieniędzy z banków.

6 komentarzy:

 1. Ładne :)
  i brak oczojexxxx kartek "promocja"
  Już nie mówiąc że te tv trzymały a gdzieniegdzie trzymają się lepiej niż obecny chiński chłam

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam jeden ze sklepów tej sieci, mieścił się na Roździeńskiego w takim starym biurowcu po prawej przy zjeździe na Castoramę. Kupiłem tam pierwszy radiomagnetofon dwukasetowy z kompaktem - marki Samsung :) W centrum Katowic to ich nie kojarzę, tam był zawsze "Opal" przy rynku, dwa Pewexy po przekształceniach (za złote) i ekskluzywne: MegaHz i EuroNorm. Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 3. gorniczy - W tym samym sklepie kupowałem pierwszą wieżę :) Nie pamiętam już, czy nie trzeba było jej przestrajać na polski UKF... I nie jestem pewien, ale chyba SBC był przed Opalem. Te dwa po-Pewexy to Sanyo na Młyńskiej i który drugi? Bo tego też nie pamiętam... Ten sklep ze zdjęć powstał - wg mojego dawnego opisu - w byłym sklepie Grundig.

  OdpowiedzUsuń
 4. :) ten drugi po-Pewex to na 3-go Maja w pierwszej kamienicy przy Skarbku (teraz salon Orange), on się chyba krótko trzymał po transformacji i jeszcze było stoisko w Zenicie też już za złote.

  OdpowiedzUsuń
 5. W 1990 roku moi rodzice kupili telewizor, 21-calowego Sharpa. Działa do dziś i przez tyle lat nigdy nie był w naprawie. Swego czasu był używany jako monitor do Amigi 500 :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń